Jdi na obsah Jdi na menu
 


biografie

4. 2. 2008

         Pěvecký sbor Kantiléna v ZUŠ v Luži vznikl v září 2001 spojením žáků přípravného sboru Slavíček ze ZUŠ Luže a 9 dívek z pěveckého sboru ve Skutči,který pracoval pod názvem Kantilé-na od roku 1993 a v roce 2001 ukončil svoji činnost. V současné době má sbor 42 členů ve věku deset až osmnáct let.  Repertoár sboru tvoří skladby od starých mistrů polyfonie až po současné autory české a zahraniční.

         K nejvýznamějším koncertům sboru patří zejména Benefiční koncert pro zaplavenou ZUŠ     v Berouně v r.2002, vystoupení na Dnech Pardubického kraje na Košumberku /2003/ a na Kuně-tické hoře /2004/. Několikrát zpívala Kantiléna před 1500 diváky v Kongresovém centru  v Praze, dvakrát přitom převzala putovní pohár předsedy vlády ČR za úspěšná umístění v celostátní soutěži Sedmikvítek.

         Velmi zajímavé možnosti přinesla Kantiléně spolupráce s pěveckým sborem Klíček z Cerek-vice nad Loučnou. Společně zpívaly sbory v pražském Karolinu učitelům z celé Evropy a na Mezinárodní konferenci o vzdělání v hotelu  Diplomat /2003,2004/. Při společné cestě do Rodenu  v Holandsku v květnu 2004 Kantiléna s Klíčkem vyzpívala 1.místo s pohárem v celostátní soutěži holandských pěveckých sborů  a o rok později se společně zúčastnily mezinárodního festivalu souborů a sborů v Rodenu. S Leeckým sborem Borgenkoor a rodenským sborem Roden Girls Choristers Kantiléna s Klíčkem uskutečnila krásná setkání v Litomyšli včetně koncertů na zámku /2005, 2006/.

         V letech 2002, 2004 a 2006 se Kantiléna získala v celostátní soutěži pěveckých sborů  v No-vém  Jičíně bronzové a dvakrát stříbrné pásmo. Z mezinárodního festivalu Svátky písní  v Olo-mouci 2005 přivezl sbor dvě stříbrné medaile. Účast na mezinárodní soutěži v Českých Budějovi-cích v r.2006 přinesl Kantiléně možnost účasti na festivalu v Rusku nebo na Ukrajině.

         Sbor natočil  4 CD a uskutečnil sedm zahraničních cest - do Itálie, Holandska, Chorvatska a Paříže. V červnu 2007 Kantiléna zastupovala Pardubický kraj v Lidicích  na 1.celostátní přehlídce dětských pěveckých sborů "Světlo za Lidice".

 

 

 
 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>